/ Slovensky / English

Nový maják Bratislavy,

polyfunkčný biznis uzol mesta

Vstupná brána do Bratislavy

Alexandrijský maják, jeden zo siedmich divov sveta, bol nielen unikátnou stavbou, bol aj symbolom a odkazom kultúry a dedičstva dávneho mesta. Pomáhal obchodným lodiam bezpečne pristáť v prístave alebo pri orientácii v tme a svojou výnimočnosťou sa stal nerozlučnou súčasťou a symbolom vyspelej kultúry Alexandrie. Aj preto bol maják hneď po dokončení zaradený medzi sedem divov sveta.

Tak ako bájny maják, náš projekt vytvára vstupnú bránu do hlavného mesta. Či už vzduchom, alebo po zemi poskytne dokonalé napojenie a komplexné služby nevyhnutné pre integráciu úspešnej mestskej časti.

Vynikajúca dopravná dostupnosť

Podobne ako v staroveku, Pharos sa rozprestiera pri novodobom „vzdušnom“ prístave, a tým je bratislavské letisko. Táto poloha ponúka obrovský potenciál najmä administratívnej klientele, firmám pre ktoré je výhodné byť v priamom susedstve s letiskom, alebo diaľničným obchvatom.

Vďaka rýchlodráhe, ktorá bude spájať bratislavské letisko s rakúskym Schwechatom a napojeniu na diaľnicu, ktorá nás spája s Maďarskom, Rakúskom a Českou republikou, sa Pharos stane centrom biznisu aj v európskom ponímaní.

Spojenie nákupov, práce a zábavy

Pharos je o rovnováhe, a preto nemenej dôležitou stránkou projektu sú nákupné centrá, kaviarne či reštaurácie. Otvorené verejné plochy a živé pasáže ponúkajú návštevníkom možnosť aktívne relaxovať a vychutnať si voľný čas spolu s rodinou, či priateľmi.