/ Slovensky / English

« Návrat


Decathlon tlačová správa

Bratislava, tlačová správa, 15.10.2014, www.pharospark.sk

 

V BRATISLAVSKOM PHAROS PARKU ZAČAL STAVAŤ DECATHLON

 

Bratislavský Business Pharos Park pokračuje s ďalšou výstavbou. Francúzska spoločnosť Decathlon odovzdala v stredu stavenisko dodávateľovi a začala s výstavbou svojej slovenskej predajne. Reťazec medzinárodnej športovej  značky patrí medzi nosných klientov projektu spolu so spoločnosťami Bauhaus a Sconto, ktoré vo Pharose už napredujú so stavebnými prácami.

 

Predajňa Decathlon vyrastie ako samostatne stojaca obchodná prevádzka na 3- hektárovom pozemku, pre ktorý developerská spoločnosť DEVELOPMENT 4, a.s. dokončila a skolaudovala celú  dopravnú a technickú infraštruktúru,“ povedal výkonný riaditeľ spoločnosti DEVELOPMENT 4, a.s. Matej Ceconík.

 

Decathlon, ktorý doteraz na Slovensku nepôsobil, vybuduje vo Pharose predajňu športových potrieb a odevov s rozlohou 4-tisíc metrov štvorcových a plánuje ju otvoriť už na jar budúceho roka.

 

So stavebnými prácami pokračuje aj výstavba najväčšej predajne s nábytkom na Slovensku spoločnosti Sconto a hobbymarketu Bauhaus s tovarom pre stavbu a záhradu. „Práce napredujú podľa harmonogramu, takže podľa  našich informácii by mali byť prevádzky hotové už na budúci rok," dodal výkonný riaditeľ spoločnosti DEVELOPMENT 4, a.s. Matej Ceconík. 

 

Na ploche vyše 24 hektárov má v Business Pharos Parku vyrásť vyše 260-tisíc štvorcových metrov kancelárskej a predajnej plochy a 2 236 parkovacích miest. Kancelárske priestory by mali byť v troch sektoroch v budovách so štyrmi až siedmymi poschodiami a ďalšie štyri sektory by mali ponúknuť priestrory pre obchodné a obslužné prevádzky v jedno a dvojpodlažných budovách so samostatnými vchodmi. Predbežný termín výstavby je uvedený v rokoch 2014 až 2020 a predpokladané náklady sú odhadované na 236 miliónov eur. Vzniknúť by tu mohlo vyše dvetisíc nových pracovných miest.